Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Πέρασε με διπλό απο Ιεράπετρα

Τρίτη νίκη για την ομάδα μας στο Πρωτάθλημα της Γ Εθνικής με τους "κυανόλευκους"  να επικρατούν  0-2 της Ιεράπετρας με  σκόρερ τους Λαζανά και Μάναλη.

Αναλυτικά η 11άδα μας : Βουτσινάς ,Χαλκιάς ,Γερόλυμος ,Παπανικόλας,Πολυχρονίδης ,Βελέτης,Σαμιώτης,Σάμιος,Λαζανάς ,Παυλάκης,Σταφσουλάι.

Στον πάγκο θα είναι οι: Γκορόγιας,  Ξενιτόπουλος,  Μακρής,Ντοντα,Μπένα,Σούφλας,Μάναλης

Για την Αναγέννηση ξεκινάνε  οι: Αλευράς,Ζαμπετάκης,Μαστοράκης,Ζντράγκοβιτς,Χατζάκης,Παισανίδης,Κρυστάλλης,Χρυσοφάκης,Δεδελετάκης,  Μπέκα, Κόκα

Στον πάγκο θα είναι οι : Λιλάι,Λαμπράκης,Χρυσοφάκης,,Ταρταλάς,Λαμπράκης Κων.,Τσαμπανάκης,Μάρκου Αλι

Στα πρώτα 22 λεπτά του αγώνα δεν έχει  γίνει η φοβερή  φάση στο ματς με τους Κρητικούς να έχουν  την κατοχή μπάλας και την ομάδα μας να προσπαθεί να βγεί στις αντεπιθέσεις.Αξια αναφοράς, η πλαγιοκόποηση του Λαζανά και η ΄σεντρα προς τον Παυλάκη που δεν έφτασε σε αυτόν η μπάλα μιας και έδιωξε ο Ζντράβκοβιτς και   μια κεφαλιά του Σαμιώτη  στο 9ο λεπτο.
Οι Κρητικοί "απάντησαν" με σουτ του Χρυσοφάκη στο 15 που έφυγε άουτ.

Τρομερή ευκαιρία απο τον Παισανίδη στο 34  που ήταν μόνος του με τον Βουτσινά αλλά έπιασε αέρα.
Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 41, όταν ο Λαζανάς είδε εκτός θέσης τον Αλευρά και με φοβερή λόμπα έκανε το 0-1.
Τέλος Α ημιχρόνου 0-1'
Ο Εθνικός ξεκίνησε την επανάληψη με μία αλλαγή και τον Μάναλη να παίρνει τη θέση του Παυλάκη.
Στο 57 ωραία προσπάθεια και Κόκα-Δεδελετάκη, με τελικόα αποδέκτη της μπάλας τον Κρυστάλλη  με το σουτ του τελευταίου  να μπλοκάρει ο Βουτσινάς.
Ο Εθνικός πραγματοποιεί το 0-2 στο 74, όταν απο κόρνερ του Γερόλυμου, ο Παπανικόλας έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Μάναλης με δεύτερη κεφαλιά κάνει το 0-2..

Οι αλλαγές μέχρι τώρα:

Για Εθνικό:
46'Μάναλης αντί Παυλάκη
67'Σούφλας αντί Σάμιου
78 Γκορόγιας αντί Σταφσουλάι

Για Ιεράπετρα

64΄ την θέση του Μπέκα παίρνει ο Λιλάι

73΄ με τον Τσαμπανάκη να παίρνει την θέση του Χρυσοφάκη

3η αλλαγή και για την Αναγέννηση την θέση του Κρυστάλλη πήρε ο Κώστας Λαμπράκης του Κωνσταντίνου